Postup při koupi bytu

Zaujala Vás Rezidence Juliana? Líbí se Vám některý z bytů?

Neváhejte tedy a kontaktujte prodejce pro domluvení osobního setkání. V kanceláři pro Vás máme připravené veškeré potřebné podklady včetně fyzického modelu celého projektu. Osobně Vám představíme celý projekt, můžete s námi konzultovat výběr konkrétního bytu a rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Postup při koupi bytu

 • Rezervační smlouva


  Rezervační smlouva se sjednává v kanceláři Avrioreal a k přípravě čistopisu budeme potřebovat Vaše identifikační údaje (jméno, trvalé bydliště a rodné číslo). Do 5 dnů od podpisu smlouvy je splatná rezervační kauce ve výši 75.000,- Kč, jakožto vyjádření vážného zájmu o budoucí koupi bytu. Kauce se hradí bezhotovostně a to převodem na bankovní účet investora. 

  Rezervační kauce se následně započítává na budoucí kupní cenu a je tedy její součástí. Smlouva se sjednává na dobu 6 týdnů. Tato lhůta Vám slouží k zajištění financování a následně k podpisu Smlouvy o budoucí smlouvě kupní. 

  Vzor rezervační smlouvy najdete zde.

 • Smlouva o budoucí smlouvě kupní


  Dalším krokem je uzavření Smlouvy o budoucí smlouvě kupní, která upravuje vztah mezi budoucím prodávajícím a budoucím kupujícím.

  Ve smlouvě je podrobně specifikován předmět převodu /byt, parkování/, jsou zde stanoveny platební podmínky, způsob úhrady kupní ceny /vlastní zdroje x hypoteční bankovní úvěr/, rámcové znění kupní smlouvy, řeší také způsob provedení klientských změn, jak a kdy bude podepsána Kupní smlouva, jasně stanovuje práva a povinnosti obou stran.

  Platební kalendář:

  1. splátka ve výši 10% kupní ceny je splatná do 7 dnů od uzavření Smlouvy o budoucí smlouvě kupní.

  2. splátka ve výši 40% kupní ceny je splatná do 30 dnů od provedení vkladu Prohlášení do Katastru nemovitostí. /předpokládaný termín podzim 2016/

  3. splátka ve výši 40% kupní ceny je splatná do 14 dnů od dokončení bytových příček a rozvodů vody, elektra a topení. /předpokládaný termín zima 2016-2017/

  4. splátka ve výši 10% kupní ceny je splatná do 14 dnů od vydání kolaudačního souhlasu, přičemž na tuto splátku se započítává uhrazená rezervační kauce. /předpokládaný termín jaro 2017/

 • Kupní smlouva


  Po dokončení bytové jednotky budete přizváni na předpřejímku bytu. Cílem předpřejímky je kontrola kvality a všech objednaných klientských změn. Po uhrazení doplatku kupní ceny v souladu se splátkovým kalendářem uzavřeme Kupní smlouvu a dojde k protokolárnímu převzetí bytu. Následně podá prodávající Návrh na vklad vlastnického práva do Katastru nemovitostí.

Upozornění: Veškeré údaje mají nezávazný informativní charakter a developer si vyhrazuje právo na změny. Aktuální a závazné údaje jsou na vyžádání u prodejce.

zpět na úvod

Prodejce
Ing. Martina Klimešová
Tel. +420 722 22 22 44
info@rezidence-juliana.cz
www.avrioreal.cz

Kancelář
budova Avriopoint
Sochorova 23
61600  Brno-Žabovřesky

Máte dotaz?
Zájem o byt?

Zašlete nám Vaše kontaktní údaje, případně Váš dotaz,
nebo krátkou zprávu. Brzy se Vám ozveme.